13 domácích aktivit pro děti - nejen na období karantény

child-in-white-long-sleeve-top-and-dungaree-trousers-playing-3661351_1Krásný den moji milí,

jak zvládáte s dětmi karanténu? Dochází vám nápady na aktivity s dětmi, které se dají praktikovat doma? Nezoufejte! Připravila jsem pro vás a vaše děti seznam 13 aktivit, které je zabaví a vy tak můžete získat chvíli pro sebe. A vše jsem odzkoušela na svých dětech.

 

1. Stavění z kostek

Kdo postaví ten nejvyšší komín? Jdou kostky seřadit podle barev duhy? 

 

2. Malování v mouce

Princi je velmi jednoduchý. Na nízký plech vysypte mouku do tenké vrstvy a malujte. Pro starší děti připravte na kartičky tvary, čísla, písmena, které mají do mouky nakreslit.

 

 

3. Zasaďte si bylinkovou zahrádku

Zasaďte si své oblíbené bylinky a sledujte jak rostou.

 

4. Vytvořte si domácí modelínu person-making-clay-figures-1449934_1

Na internetu lze najít spoustu receptů na plastelínu, kterou zvládnete ze surovin, které máte doma. Následně stačí jen povařit obarvit a můžete modelovat.

 

5. Třídění podle barvy

Jelikož teď spousta z vás "žije" ve svém šicím koutku můžete si zahrát na třídění barvy. Nechte děti roztřídit špulky nití, knoflíky.

 

6. Jóga pro děti

Zacvičte si společně dětskou jógu. Skvěle vybije přebytečnou energii z našich dětí.

 

7. Razítka

Razítkujte o sto-šest. Razítka si můžete vytvořit z brambor, starších kostek, korkových špuntů pak je jen namočte do barvy nebo tempery a tiskněte. Připravte si s dětmi například orazítkovaný balící papír.

 

8. Nové voskovky

Máte doma spoustu polámaných voskovek? Stačí, když je rozehřejete nad párou a pak vosk nalijte do silikonových tvořítek na led. Mějte doma originální voskovky.

 

9. Zapichovátka do květináčů

Vytvořte si jarní výzdobu do květináčů. Nakreslete společně oboustranný obrázek, který přilepíte na špejli. Jarní kytičky, velikonoční zajíček nebo kraslice? Fantazii se meze nekladou.

photo-of-girl-holding-brown-egg-3807194

 

10. Uvařte / upečte si společně

Nyní máte dostatek času a nikam nespěcháte máte čas na společné kuchtění. U nás doma dnes vládnou skořicový šneci z listového těsta a domácí pizza, kterou mi pomohli zdobit. Děti vždy zaměstnám jednoduchými úkoly, které jim zaberou spoustu času.

 

11. Tvoření z kartónu

Vytvořte si hrad ze starých krabic a ruliček od toaletního papíru. Z kartónu od vajec zase můžete vytvořit housenku. Nekonečně mnoho kombinací a možností vaše děti zabaví na dlouho.

 

12. Čtěte si

Přečtěte si pohádkovou knížku. Čtením svému dítku rozšiřujete slovní zásobu i představivost. Tak jakou knihu dnes vyberete?

 

13. Zpívejte a říkejte básničky

Kdy jindy budete mít víc času než teď? Naučte své dítko novou pohybovou básničku nebo natrénujte písničku. Později můžete uspořádat recitál nebo jen tak potěšit babičku a dědečka.

 

Jaké aktivity praktikujete se svými dětmi vy? Podělte se s ostatními v komentářích. Ode mě na závěr snad jen opatrujte se a nepodceňujte současnou situaci. Přeji vám hlavně hodně zdraví a využijme čas, který jsme dostali k činnostem, které jsme odkládali.

 

big-heart

Autor: Markéta Valentová 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.