7 věcí, na které nesmíte zapomenout při vybavování pokoje pro miminko

Vybavování dětského pokoje nebo koutku si užívá každá nastávající maminka. Procházíte nespočet reklam, e-shopu a vybíráte to nejlepší pro vaše miminko. Na co nesmíte zapomenout při navrhování místečka, tak abyste miminku co nejvíce usnadnili nový start? Dočtete se u nás.

1. Na matraci nešetřete apartment-bed-bedroom-462235

Na výběru postýlky jste si dala zajisté záležet. Aby ne, vždyť bude středobodem celého pokoje a několik následujících měsíců se vše bude točit okolo ní. Věnovali jste, ale pozornost i výběru matrace? Kvalitní opora páteře, totiž dost zásadně ovlivňuje následný vývoj vašeho maminka. Volte raději vícevrstvé matrace od ověřených výrobců. Další prvek, který zajisté oceníte je pratelný potah samotné matrace.

2. Monitor dechu je jistota

Pro spoustu lidí naprostá zbytečnost. My na něj nedáme dopustit. Máte-li předčasně narozené miminko nebo se objevili nějaké zdravotní potíže je lepší být připraven. Monitor se vkládá pod matraci, je-li vaše matrace vyšší 8 cm snímač nebude přesný. Jak to vyřešit? Dejte desku pod hnízdečko.

3. Myslete dopředu

Vybíráte nábytek do dětského pokoje? Hravé dětské motivy na komodě nebo skříni jsou zajisté krásné, ale co se na to podívat z nadhledu? Jak často chcete do pokojíčku kupovat nové vybavení? A co když se ve 3 letech vaše dítko rozhodne, že se mu ty žirafy či jiné, zvířátka nelíbí? Myslete dopředu. Když zvolíte jednoduchý nábytek máte na půl vyhráno. Bílá komoda, na kterou se dá přidat přebalovací pult vám zajistí dlouhou životnost. Bílé skříně můžete ozdobit dekoračními nálepkami a až vás přestanou bavit jednoduše je sloupnete. Rada je jednoduchá čím jednodušší nábytek tím déle vám vydrží. Vždy atmosféru dotvoříte dekoracemi.

4. Bez tlumeného osvětlení to nepůjde

Jestli je něco, co v prvních měsících života vašeho miminka oceníte je to tlumené osvětlení. Vstávání v noci není zrovna příjemný zážitek a pokud rozsvítíte světlo nebo dokonce lustr polekáte vaše dítě celý proces se tak výrazně prodlouží. Pokud však pořídíte osvětlení v teplých barvách a se stínidlem, které bude dostatečně jeho světlo tlumit, bude vše příjemnější, a nejen pro miminko i vaše oči vám poděkují.

5. Přebalovací pult bude vaší svatyní

Pokud je něco na co nedám dopustit, pak je to přebalovací pult. Místo, které bude vaší jistotou a světlým bodem. Tam bude vše podle vás a bude mít nad ním 100 % kontrolu. Když se zamyslíte je to prosté. Pomocí košíků, přihrádek či úložných „kontejnerů“ budete vědět kam přesně šáhnout. Ulehčí vám to přebalovaní, a především získáte čas navíc. Vyhlašujeme konec hledání Sudocremu po celém bytě.

6. Hravé poličky

Jak do malého pokoje přidat prostor navíc? Pomocí polic. Je však konec těm obyčejným. Dodejte do dětských pokojů originální prvek. Šestiúhelníková polička? Různě velké čtverce, které dohromady tvoří obrazec? Tou správnou volbou pro vás může výt i polička v designu týpí nebo domečku. Na policích můžete mít vystavené milníkové fotografie nebo kartičky, hračky nebo jen praktické věci. Záleží jen na vás, jak dotvoříte jedinečný koncept.

7. Spása jménem "ušák"

Možná se pozastavujete nad touto položkou. O její důležitosti však není pochyb. Kojení je totiž věda. Pokud patří k těm šťastným, kojení vám zabere přibližně 20 minut. Připočtěte čas pro odříhnutí a jste na půl hodině. Když budete sedět bez opory velmi brzy se začnou ozývat vaše záda. Můžete to obejít kojícím polštářem, nic však nenahradí pořádnou oporu, kterou vám dodá „ušák“. Položte si hlavu, podepřete hlavu a kojení pro vás rázem bude pohodlnější než kdy dřív.

 

Doufáme, že vám našich 7 tipů usnadní rozhodování při zařizování dětského pokoje. Napište nám váš tajný tip pro dechberoucí dětský pokoj.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.