Co vám nesmí chybět na přebalovacím pultu?

Ten pravý přebalovací pult už možná máte, ale co na něj? Jak efektivně zaplnit ten obrovský prostor? Mluvili jsme s nespočtem maminek a vybrali jsme pro vás ty nejlepší tipy. Jste připraveni?

Řada maminek, nezávisle na sobě, nám potvrdila, že pro ně bylo složité vybrat ten pravý - přebalovák. Každému totiž vyhovuje jiná výška. Navíc musí perfektně zapadnou do pečlivě připraveného interiéru dětského pokojíčku. Většina maminek rovněž preferuje dostatek úložného prostoru. 

23162-105399-prebalovaci-komoda-amelie-s-prebalovacim-pultem

 

Rada #1 Dejte si na čas s výběrem, sepište si jak má váš ideální přebalovací pult vypadat.  (Má mát šuplíky,poličky, barva atd.)

 

Když už máte vybraný ten správný přebalovací pult.  Je na čase na něj něco dát. Nejdřív se budeme věnovat přebalování do jednorázových plen a v závěru zmíníme látkování. 

 

Rada #2 Přebalovací podložku vybavte pratelným potahem nebo jednorázovou přebalovací podložkou.

 

Přebalovací pult není přebalovací podložka. Počítejte s tím, že na samotném přebalovacím pultu bude přebalování pro vaše miminko nepohodlné. Naštěstí existují přebalovací podložky. Ty dodají měkkost a oporu při přebalovní. A mají skvělé trendy designy. Pokud budete aplikovat naši radu #2 dodáte ještě hřejivost.

 

40767-2Rada #3 Bez organizéru to nepůjde

 

Organizér vám ulehčí orientaci a samotné přebalovaní a péči o miminko. Je dobré vědět kam šáhnout. Díky tomuhle zlepšováku se tatínek nebude moct vymlouvat a přebalování zvládne levou zadní. Organizátory vám navíc pomohou udržet pořádek.

Například organizátory od Akuku dotvoří celkový design a zároveň vám dodají místo.

 

Tak teď pojďme na položky, které se na několik dalších měsíců stanou vašim nejlepším kamarádem..

 

ikona-odrazka Pleny

 Kolem těch se teď bude točit naprosto vše. Záleží na vás, jakou značku zvolíte. Jestli půjdete cestou osvědčených Pampersek nebo vyzkoušíte jiné.

Ať už je vaše TOP značka jakákoliv. Určitě věnujte plenám  přihrádku, šuplík nebo nějaký košík, není totiž nic horšího, než když v průběhu přebalování musíte otevírat nové balení plen.

 

Rada #4  Když si miminko JEMNĚ za nožičku otočíte na bok, lépe se vám budou umývat zádíčka.

 

ikona-odrazka Vlhčené ubrousky

 Opět je jich nespočet. Záleží na vašich preferencích za nás volte neparfemováné ubrousky nebo určené pro sensitivní pokožku. Nezapomínejte, že pokožka novorozeněte je citlivá a potřebuje podporovat správné PH.

 

Rada #5 Pokud "nadílku" plena nezvládla zpracovat vlhčené ubrousky nestačí, je potřeba mimčo umýt pod vodou. 

active-4027571_1920

 
ikona-odrazka Krém proti opruzeninám

 Prevence je lepší než léčba. Opruzeniny vám mohou nepříjemně zkomplikovat život. Je několik výrobců a stálic na českém trhu, které jsou v souladu s dětskou pokožkou a zároveň plní svou funkci. U nás je osvědčený Bepanthen nebo SudoCream.

 

ikona-odrazka Náhradní oblečení

 Bodyčko a dupačky (polodupačky, tepláčky...), na vašem přebalovacím pultu musí být vždy. Vy sami časem pochopíte proč.

 

ikona-odrazka Vatové tyčinky

 Ideálně anatomicky tvarováné pro miminka, pokud je neseženete volte alespoň 100% bavlnu. Pokud potřebujete otřít například očička jsou skvělé vatové kuličky opět ze 100% bavlny.

 

ikona-odrazka Látková plena

 Ta se hodí vždy. Ať už na mazlení nebo otření miminka.

 

Pokud máte v plánu přebalovat miminko do látkových plen, bude váš přebalovací pult vypadat trošku jinak. Dne se budeme to bude pouze v bodech. Připravujeme pro vás totiž článek, který si látkování vezme pod lupu.

 

ikona-odrazka Svrchní kalhotky

ikona-odrazka Separační pleny

ikona-odrazka Látkové pleny (čtverce nebo vkládací pleny, SIO)

ikona-odrazka Žinka

ikona-odrazka Miska teplé vodě (ve vodě můžete mít i mycí emulze)

 

V blízkosti mějte koš na pleny. Koš na pleny totiž minimalizuje zápach. V případě látkových plen to bude kyblík s poklopem ať už skladujete špinavé pleny na mokro či na sucho.

 

Jak využít prostor pod přebalovacím pultem?

 

Nejčastěji se setkáváme s tím, že maminky využívají prostor k uložení zásob přebalovacích pomůcek. Skvělě poslouží k uložení zimního oblečení nebo naopak oblečení, které potřebujete mít stále po ruce.

Máte stále hodně místa? Pak zde můžete uložit vaničku a potřeby ke koupání. Představivosti se meze nekladou a záleží pouze na vás, jak prostor využijete.  

Doufáme, že vám náš průvodce pomohl. Nyní už víte po čem sáhnout při vybavování právě vašeho přebalovacího pultu. Nezapomeňte se s námi v komentářích podělit o váš názor nebo zkušenost. Budeme rádi když náš článek budete sdílet ať pomůže co největšímu počtu rodičů, kteří na své první miminko teprve čekají.

 

big-heart

 Autor: Markéta Valentová

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.