Jak utišit plačícího novorozence?

Jak zastavit pláč miminka?

Tak přesně tuhle otázku jsem do „gůglu“ zadala nesčetněkrát. Když přijdete domů z porodnice ,obzvlášť máte-li v náručí první miminko, zjistíte, že jste na vše sama. Žádná podpora od sestřiček v nemocnici nebo zkušenější maminky se kterou jste sdílela pokoj. Ten malý uzlíček štěstí je na vás závislí a vy se o něj musíte postarat. Jaké jsou moje vzpomínky na toto období a co mi fungovalo, když jsem byla s rozumem v koncích?

Chvíle beznaděje

Hurá doma, to byla první myšlenka, když jsme s autosedačkou přešli přes práh našeho bytu. Přivítala jsem se s našim čtyřnohým mazlíkem a byla zaplavená neskutečným štěstím. Vše jednou končí, tento pocit mi vydržel přesně do té doby, než se moje novorozeně začalo ozývat z postýlky. Podívala jsem se na hodiny a povzdechla si a šla ho převléct, přebalit a nakrmit. Fajn podle rad sestřiček z porodnice to mělo stačit. Jaké překvapení, když to nestačilo.

Snažím se přimět svůj mozek k nějaké akci, bohužel, ke stávce si vybral ten nejhorší možný čas. Zkouším to znovu a lehce propadám depresi. Opravdu nedokážu naplnit potřeby toho malého miminka? Kontakt. To byl klíč ke všemu. Našemu dítěti se nelíbilo o samotě. Jak, ale vyřešit ty chvíle, kdy musíte fungovat? Pro mě byl záchranou „bílý šum“. Vysavač a fén sice fungoval skvěle, ale když měla dojít návštěva nebo byla hluboká noc nemohli sloužit.

Řešení je v naslouchání

sumici-medvidek-se-snimacem-tibibaby

V té době, jsem ještě nebyla majitelkou TibiBaby.cz. Byla jsem odkázána na nabídku jiných. Hledala jsem různé alternativy na internetu a našla šumící medvídky. Nespočet variant, některé se lišili barvou, jiné provedením a další funkcemi. Opravdu nebylo snadné vybrat ten nejlepší pro nás, respektive pro našeho novorozence. Vybrala jsem šumícího medvídka, který měl zabudovaný snímač spánku.

V praxi to znamená, že když miminko začne plakat, spustí se jemné šumění, které trvá přibližně 40 minut. Přesně tolik, kolik potřebuje miminko k dosažení nejhlubší fáze spánku.  Následně se vypne a po 20 minutách se opět přepne do pohotovostního režimu, který detekuje dětský pláč. Využít jej můžete, pokud potřebujete nachystat přebalovací potřeby, čisté oblečení pro vás či miminko nebo kojenecké mléko.

Každé miminko je jiné a funguje na něj něco jiného

Není dobré jej mít neustále v provozu. Je potřeba naslouchat potřebám vašeho miminka. Na některé funguje nošení v šátku nebo ergonomickém nosítku, jiným se zase líbí v péřové zavinovačce nebo peřince.  

Co nejlépe fungovalo na vaše miminko? Podělte se s ostatními v komentářích pod článkem.

Autor: M. Valentová
Jedná se o reklamní sdělení.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.