Ty nejlepší triky, jak zkrotit vlasy i v zimě

Ty nejlepší triky, jak zkrotit vlasy i v zimě

Léto již dávno skončilo a nastupují studené dny, často plné deště a silného větru. V tomto počasí je opravdu těžké udržet účes v úhledném a líbivém stavu. Jenže my, ženy prostě chceme vypadat dokonale za každých podmínek. Jak docílit toho, aby ani zimní vichr neohrozila krásný účes? Přečtěte si naše tipy a můžete být bez obav!

  • Zdravé vlasy jsou základ

Aby vaše kadeře vypadaly hezky, je v prvé řadě důležité věnovat jim dostatečnou péči. Hlavně po létě, kdy vaše vlasy neustále čelily ostrému slunci, je potřeba dodat jim živiny. A to ať v podobě správné stravy plné vitamínů a minerálů, které najdeme hlavně v oříšcích, zelenině či vejcích, tak v podobě správně zvolené kosmetiky. Šampony z drogerie jistě nejsou špatné, ale pokud chcete mít vlasy opravdu v dobré kondici, volte profesionální vlasovou kosmetiku. Důležité je zvolit i správný typ šamponu, kondicionéru, masky… Pokud tápete, nejlépe uděláte, když se zeptáte svého kadeřníka. Ten vám doporučí vlasové produkty přesně na míru.

Pro unavené a poškozené vlasy vyzkoušejte třeba Godwell Dualsenses Rich Repair, které se těší vysoké oblibě. Umí zacelit konečky a vlasům dodat perfektní lesk, aniž by je zatěžovalo.

  • Uhlazujte

Podzimní trendy velí jasně – v kurzu jsou uhlazené účesy a sametově hladké prameny. Rozcuch a plážové vlny se jistě hodí na léto, ale pokud chcete jít s módou i v zimních měsících, tentokrát rozverné a neupravené kadeře nechejte v posteli. Budou se vám hodit speciální uhlazující mléka, která vlasům dodají sametovou hebkost a krásný lesk. Aby vlasy byly vyživené, nezapomeňte ani na podzim aplikovat vlasovou masku, která podpoří zdraví vlasů do hloubky. Neposedné prameny, které často trčí blízko čela, můžete lehce zpacifikovat vlasovou pastou.

  • Zapomeňte na komplikovaný účes

Složitě pletené copánky a nejrůznější drdoly určitě vypadají nádherně, ale pokud nechcete mít na hlavě nalakovanou helmu, do zimních plískanic je netahejte. Vítr a déšť účesu neudělá dobře a vám by zbyly akorát oči pro pláč při vzpomínce, kolik času jste s pletením strávila. Volte raději jednoduchý culík nebo rozpuštěné vlasy. Skvělý pomocník je i pletená čelenka, která účes oživí a zároveň uchrání před větrem vaše uši.

  • Mějte pod čepicí

Pokud nemáte čas vlasy hezky upravit, pozvěte na pomoc čepici. Konečně bude naprosto v pohodě, když s mastnou hlavou vyrazíte na nákupy. Stylová čapka zakryje umaštěné kořínky před zraky všech v okolí a navíc budete vypadat velmi trendy. Třeba takový jednoduchý copánek v kombinaci s čepicí bude velmi efektní! Mladistvá móda je slušivá, jen zvažte, jestli se hodí pro danou příležitost.

  • Vyzkoušejte masáž hlavy

Na trhu existují speciální masážní kartáče, například Tangle Teezer, se kterými si příjemnou proceduru zvládnete provést i sama doma. Prokrvíte tak pokožku hlavy a podpoříte růst vlasů. Postupujte od spánků až k temeni krouživými pohyby kartáče. Zkuste být uvolněná, vypustit z mysli všechny problémy a soustřeďte se jen na plynulé pohyby. Rituál pravidelně opakujte a můžete si být jistá, že se brzy projeví jak na kvalitě vašich vlasů, tak na vaší psychice.

 

 Reklamní sdělení ve spolupráci s https://www.brasty.cz/

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.