Objevte kouzlo nošení miminek

Kolik z vás, má nosítko nebo šátek? Napadlo vás někdy, proč nošení vidíte u stále většího počtu maminek? Ve spolupráci s naší autorkou Kačkou L. jsme pro vás připravili článek, který odhalí kouzlo kontaktního rodičovství. Jak to vidí Kačka? tibibaby-blog-noseni

Díky nošení mám volné ruce

Při pořizování výbavičky pro miminko mimo jiní řešíte i to, zda pořídíte kočárek, šátek, či nosítko. Právě nošení dětí v šátku či nosítku mezi maminkami nabírá na popularitě, a proto je v posledních letech celkem běžné potkat maminky se svým pokladem uvázaným na břiše nebo na zádech místo toho, aby před sebou tlačily kočárek. Možná právě vy patříte mezi ty co si říkají: „Proč tomu ale tak je, co na tom vidí?“

 Dva nesmiřitelné tábory

Podle mě nosítko nebo šátek buď milujete nebose řadíte do druhé skupiny - jeho odpůrců. Protože se řadím do té první skupiny, kterou je skupina těch, kteří ho milují, popíšu vám, proč jsem se do nošení zamilovala. 

Celých 9 měsíců těhotenství nosíte sví dítě pod srdcem, cítíte jeho pohyby, kope vás, je u vás, nejblíže, co kdy může být. Těhotenství, ale uteče a najednou je to samostatný malý človíček odkázaný na vaší pomoc, který je ale mimo vás a existuje sám za sebe.

Velice rychle se mi po dnech těhotenství, když jsem cítila pohyby, škytavku a vzájemnou blízkost začalo stýskat. K tomu všemu už od narození nám naše malá holčička dávala hlasitě najevo, že ji někde odložit není dobrý nápad. Když byly dny, kdy jsem jen kojila nebo jsem ji měla pořád přivázanou v náruči a měla jsem špatnou náladu z toho, že nic nestíhám, rozhodla jsem se vzhledem k tomu, že byla ještě moc malinká sáhnout po šátku.

Šla jsem proti proudu

Některé maminky mají ze začátku obavy s tím, jak miminko navážou a jestli mu neublíží nebo jim nespadne, ale vše je o zvyku  a až si párkrát navážete a ucítíte tlukot srdce svého miminka, poprvé u vás krásně schoulené usne a ucítíte jeho teplo a uvidíte jeho spokojenost, nebudete chtít nic jiného. Jako bonus k tomu všemu ještě máte i volné ruce a můžete alespoň něco udělat.

Tip: Pokud si nejste jistá, jak miminko správně navázat vyhledejte na Facebooku nosící skupinu z vašeho okolí a domluvte se s některou ze zkušených maminek na zkušebním navázání.

Další výhoda, kterou v šátku nebo nosítku spatřuji je v tom, že pokud jdete třeba jen na skok do obchodu, je škaredé počasí, navážete si miminko a nemusíte ho oblékat do kočárku, dávat na kočár pláštěnku, špinit všechny kola. Prostě jen navážete, obléknete nosící bundu, miminku dáte čepičku s kapucí a jdete. Pokud máte zvědavé miminko, které má rádo přehled, dlouho se mu v kočárku nebude líbit, ale taková procházka v šátku nebo nosítku, to je jiná. Miminko má rozhled a pokud nechce, schová se k vám a přitulí se.

 

Co říci závěrem? Nošení není pro každého. Zároveň není potřeba odsuzovat maminky či tatínky, kteří hrdě nosí své miminko uvázané v šátku či v nosítku. Za všechny nosící děkujeme. 

big-heart

Autor: Kačka L. 
Editor: Markéta Valentová 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.