Jak obléknout miminko do postýlky? S dárkem zdarma

Krásný den moji milí rodičové, Jak oblékat miminko podle teploty v bytě_

 

podíváme se a téma, které je určené především pro novopečené rodiče. Pomůžeme vám odhadnout, jak oblékat vaše miminko a to nejen do postýlky. Podíváme se vrstvení, díky kterému bude oblékání novorozenců hračka. Tento článek je doplněn o grafiku, kterou si můžete stáhnout a mít ji tak vždy po ruce ať už si ji schováte pro sebe nebo nebo vaše hlídání. Celý princip jsme rozdělili do 5 teplotních skupin, jste připravení? Tak jdeme na to. 

 

ikona-odrazka-prazdna Kategorie #1  27°C a více 

S touto teplotou se potkáváme především v horkých letních dnech, největším strašákem je přehřátí miminka, proto jej oblékáme pouze do pleny nebo bodyčka s krátkým rukávem. Pokud se vám zdá, že je miminko chladné můžete přes něj dát látkovou plenu, která vytvoří bariéru. Pokud se nacházíme v takovéto teplotě nezapomínáme na pitný režim, který je pro miminko důležitý (nemá ještě vyvinuté termoregulační schopnosti).

ikona-odrazka-prazdna Kategorie #2  24 °C - 27°C

V této teplotní kategorii volíme plenu i bodyčko s krátkým rukávem a ponožky. Můžeme použít i spací pytel s nízkou hřejivostí nebo letní zavinovačku (na stuhu, šněrovací, multifunkční, rychlozavinovačku...) Miminko průběžně kontrolujte a pokud bude  mokré v oblasti za krkem je to pro vás znamení, že je potřeba ubrat. Rozepněte spací pytel či zavinovačku a nechte miminko chvíli bez ní.  

 

ikona-odrazka-prazdna Kategorie #3  21°C - 23°C

Zde v podstatě kopírujeme teplotní kategorii #2 jen s malými rozdíly. Zde volíme mezi bodyčkem s dlouhým rukávem nebo bodyčkem s krátkým rukávem. Ponožky můžeme doplnit o lehké tepláčky či zaměnit za lehké polodupačky. Zavinovačky nebo spací pytel opět volíme tenčí (nízká hřejivost).

 

ikona-odrazka-prazdna Kategorie #4  17°C - 20°C

 

Začíná se pomalu ochlazovat. Své miminko oblečte do pleny, bodyčka s dlouhým rukávem a polodupaček alternativou je overálek. Zavinovačka nebo spací pytel může být s vyšší hřejivostí než v předchozích případech. 

 

ikona-odrazka-prazdna Kategorie #4 méně než 16°C

Známe to všichni jedeme na návštěvu a najednou zde není teplota, na kterou jsme z domu zvyklí. Chata, starší rodinný dům nebo starší byt. Teplota klesla pod 16°C a zde už musíme pořádně vrstvit. Body s dlouhým rukávem, tepláčky ponožky, teplejší overálek, rukavičky, čepička a zimní zavinovačka nebo spací pytel, je důležité aby měla vysokou hřejivost. Miminko můžeme překrýt peřinou nebo dekou.  

 

Doufáme, že vám tento článek i tato grafika ušetří nejednu vrásku. Nezapomínejte miminko kontrolovat a dodržovat pitný režim. Podělte se i s ostatními rodiči, tak ať se tento článek dostane mezi široké publikum. Vaši infografiku si ve formátu PDF stáhnete ZDE.

 

Mějte se báječně 

 

big-heart

 

Autor: Markéta Valentová

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.