Chystáme se do porodnice! Co si nesmíte zapomenout?

Co si zabalit s sebou do porodnice? Tak tahle otázka se honí hlavou nejedné prvorodičce. Jak tašku sbalit, aby byla praktická? Přinášíme vám ověřený seznam zkušené maminky. Jak to vidí Kačka a co doporučuje nastávajícím maminkám neopomenout? Dozvíte se v článku.

Kdy nachystat tašku do porodnice?

Nejdřív si vás rozdělíme na 3 skupiny. Prvorodičky, zasloužilé maminky a ty které se do porodnice chystají po delší době. Tento článek je především pro skupinu 1 a 3 avšak vás zasloužilé maminky poprosíme o spolupráci. Napište nám prosím váš ověřený tip. Teď už zpátky k našemu seznamu. Už se vás gynekolog zeptal, jestli máte sbalenou tašku do porodnice? Ještě ne? Pokud se blížíte k 37. týdnu vašeho těhotenství, tato otázka pravděpodobně zazní na vaši příští kontrole. Jste připravené? Jdeme na to. Při balení tašky do porodnice se mi osvědčilo rozdělit si věci do dvou tašek, jedna taška pro mě, druhá pro mé miminko. 

Co jsem do tašky pro sebe sbalila? tibibaby-blog-taska-do-porodnice-text

ikona Kosmetickou taštičku – hřeben, gumička pokud máte delší vlasy, případně řasenka, make-up, odličovací souprava. Je pravdou, že tuhle taštičku pravděpodobně moc často nevytáhnete, vždy je lepší být připravená.
ikonaLéky, pokud nějaké pravidelně užíváte.
ikonaSprchový gel, šampón, kartáček, zubní pasta.
ikonaToaletní papír a kuchyňské papírové utěrky.
ikonaDokumenty z nemocnice (originální potvrzení krevní skupiny, výsledky vyšetření), těhotenskou průkazku, potvrzení o jméně, rodný nebo oddací list.
ikonaOblíbenou knihu nebo časopis.
ikonaNabíječku na mobil. Připravte se na nekonečné focení telefonování a odepisování na gratulace, baterie vašeho telefonu dostane pořádně zabrat.
ikonaNoční košili vhodnou pro kojení a v chladnějších měsících župan. 
ikonaPorodnické vložky mějte jich dostatek ideálně 2 balení.
ikonaSíťované kalhotky.
ikonaNepropustnou jednorázovou podložku, některé porodnice je vám je dají.
ikonaKojící podprsenku. Nezapomeňte, koupit větší než je vaše běžná velikost. Vlivem spuštění laktace můžete očekávat zvětšení poprsí. 
ikonaVložky do podprsenky.
ikona Přezuvky, vhodné jsou gumové především kvůli častým návštěvám koupelny 
ikonaTeplé ponožky.
ikonaPohodlné oblečení na cestu domů.
ikona3 ručníky z nichž jeden si vyčlenit pro sprchování na porodním boxu, další na utírání intimních partií. Jde především o to, aby se nedostaly očistky na bradavky a vy tak zamezily jste přenosu možné infekce. A poslední na zbylé části. Já měla ještě malý ručník na ruce.
ikonaMenší svačinu pro doprovod a pití.

Moje taška pro miminko vypadala následovně. 

ikona-baby Plenky velikosti 1 s vykrojením na pupík, pokud je neseženete ničemu to nevadí můžete plenku jednoduše zahnout.
ikona-baby Přebalovací podložky.
ikona-baby Krém na opruzeniny.
ikona-baby Vlhčené ubrousky.
ikona-baby Kosmetika pro miminko. Olejíček po koupeli, sprchový gel nebo mycí emulzi na koupel, kartáček na česání vlásků, teploměr – většinou zapůjčují v porodnici, nůžtičky s kulatou špičkou na ostříhání nehýtků.
ikona-baby Ručník.
ikona-baby Látkové pleny.
ikona-baby Lehkou čepičku, rukavičky.
ikona-baby Oblečení pro miminko body nebo dupačky, některé nemocnice poskytují pro miminko externí oblečky, které je možné si zapůjčit.
ikona-baby Oblečení na cestu domů. Nezapomeňte zohlednit roční období, ve kterém se vaše miminko narodí. Jiné to bude v létě a jiné v zimě. Obecně platí, že miminko má mít o 1 vrstvu více než vy. 
ikona-baby Dudlík, zde záleží na vašich preferencích a zda ho budete chtít používat nebo ne. 

Doufáme, že vám náš článek pomohl a víte po čem "šáhnout". Doporučujeme abyste si tašku nachystala po 35. týdnu těhotenství (tt). Osobně jsem si tašku balila přibližně v 36. tt a nakonec jsem ji vytáhla až ve 42. tt. Pokud ji však budu balit znovu opět to bude s dostatečným předstihem.

Tašky si dejte na místo kde vám nebudou překážet. Důležité je, že budete v klidu, že máte vše potřebné s sebou zabaleno a nemusíte se balit ve spěchu ať už při nečekaném rychlém nástupu kontrakcí nebo při odtoku plodové vody. Vychutnávejte si plnými doušky poslední chvilky vašeho těhotenství, na které budete za pár týdnů už jen vzpomínat.

Stáhněte si seznam upravený k vytištění ZDE.

Je něco, co jste s sebou měli do porodnice sbaleno a v našem seznamu jste to nenašly? Podělte se s námi o cennou radu v komentářích pod článkem.

Autorka: Kačka L.
Editor: Markéta Valentová

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.